Kamienie milowe polskiej transplantologii.
Wystawa multimedialna o historii polskiej medycyny transplantacyjnej.
W październiku na terenie Miejskiego Centrum Medycznego „Górna” w Łodzi w przychodni przy ul. Cieszkowskiego 6 stanęła wystawa na temat historii polskiej medycyny transplantacyjnej. Jest ona elementem kampanii edukacyjno-informacyjnej „Solidarnie dla transplantacji” Ministerstwa Zdrowia. Wystawę będzie można oglądać w Łodzi do 16 października br., a następnie w innych polskich miastach (Zakopane i Gliwice), po których wystawa będzie podróżować do końca 2020 roku.
Łódź jest szóstym miastem na trasie wystawy. Wystawa gościła już w Legnicy, Kielcach, Olsztynie, Ostródzie i Warszawie. W 2019 i 2020 roku ekspozycja będzie odwiedzała kolejne miejsca w Polsce. Ekspozycja stanowi jeden z elementów szeroko zakrojonej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Solidarnie dla transplantacji” - akcent stawiany jest właśnie na poczucie solidarności, bo leczenie za pomocą przeszczepów jest możliwe tylko przy współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów. Każdy z nas jest częścią tej metody – każdy za nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą.
Polska transplantologia rozwija się od ponad 50 lat! Przez ten czas z sukcesem wprowadzane były przeszczepienia kolejnych narządów. Wszystkie te sukcesy są przedstawione w postaci instalacji.
Kampania jest realizowana na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowana ze środków Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej i kontynuuje działania akcji „Zgoda na Życie”.
Więcej informacji: www.zgodanazycie.pl