Zaproszenie na dni otwarte Kapelusz Anatola

 

5 lat Miejskiego Centrum Medycznego „Górna” w Łodzi!

 

1 grudnia 2020 roku to dla nas wyjątkowa data, gdyż świętujemy:

po pierwsze - 5 lecie powstania Miejskiego Centrum Medycznego „Górna” w Łodzi

po drugie - 9 lecie pełnienia przeze mnie funkcji dyrektora Centrum.

 

Trochę historii:

1 grudnia 2011 roku objęłam stanowisko dyrektora Miejskiej Przychodni „Dąbrowa” funkcjonującej w jednej lokalizacji, przy ul. Felińskiego 7, z 45 pracownikami na pokładzie.

1 grudnia 2015 roku zakończyliśmy proces łączenia miejskich placówek służby zdrowia na Górnej w wyniku czego powstało Miejskie Centrum Medyczne „Górna” w Łodzi z placówkami mieszczącymi się przy:

ul. Felińskiego 7,

ul. Tatrzańskiej 109,

ul. Cieszkowskiego 6,

ul. Odrzańskiej 29

ul. Rzgowskiej 170.

 

W 2021 roku mamy w planach otworzenie kolejnej przychodni przy ul. Paderewskiego 6.

Był to (i jest w dalszym ciągu) niezwykle pracowity, kreatywny oraz dynamiczny czas.

Nie brakowało chwil radości, zadowolenia, satysfakcji, dumy ale również łez, stresów i drobnych porażek.

W tym czasie przeprowadziliśmy inwestycje, remonty, zakupy i modernizacje na kwotę ponad 13 mln zł.

Od samego początku realizujemy programy profilaktyczne oraz aktywnie współuczestniczymy w różnego rodzaju akcjach społecznych.

Wiele naszych projektów uzyskało dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Wychodząc naprzeciw dokonującym się zmianom zastępujemy karty papierowe dokumentacją elektroniczną.

Jako jedna z niewielu placówek uzyskaliśmy Akredytację Ministra Zdrowia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

 

Jednak największą wartością Miejskiego Centrum Medycznego ”Górna” w Łodzi jest liczący obecnie ponad 220 osób zespół pracowników i współpracowników.

Ludzi otwartych, empatycznych, życzliwych i gotowych na niesienie pomocy. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji epidemii.

 

Każdego dnia wypełniamy nasze motto ”Zdrowie chorego najwyższym prawem”.

 

Życzę naszym Pacjentom satysfakcji i zadowolenia z jakości świadczonych przez nas usług, natomiast Pracownikom i Współpracownikom satysfakcji z wykonywanej pracy, sukcesów w życiu zawodowym i osobistym.

 

Dyrektor

Miejskiego Centrum Medycznego „Górna” w Łodzi

Żaneta Iwańczyk

 

dyrektor

 

Informacja o tym, czy pacjent jest na kwarantannie lub izolacji domowej jest już dostępna na Internetowym Koncie Pacjenta.

 

Informacje tę można pobrać w postaci podpisanego dokumentu i np. przekazać pracodawcy.
To kolejne z rozwiązań e-zdrowia, które ułatwia funkcjonowanie w czasie pandemii.

 

 

Więcej informacji pod linkiem:

 

https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/aktualnosci/8918-informacja-o-kwarantannie-lub-izolacji-na-internetowym-koncie-pacjenta?fbclid=IwAR3YmvLtvo5T-vtPwp74zzUyJ65rhpND7KE4Vk1658Z4BdwwHASTRf6BrCo

 

ikp2

 

 

 

15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem.

 

Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc Walki z Rakiem Piersi. W tym szczególnym okresie 15 października przypada Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, którego symbolem jest różowa wstążka.

 

Rak piersi jest najczęściej występującym nowotworem u kobiet na świecie (25%) i najczęstszą przyczyną zgonu (14%), a chore na raka piersi stanowią 36% kobiet żyjących z nowotworami. Szacuje się, że co roku raka piersi rozpoznaje się u blisko 1,7 miliona kobiet, a ponad 500 tysięcy umiera z tego powodu.

 

W Polsce rak piersi w ostatnim stuleciu stał się jednym z największych zagrożeń przedwczesnej umieralności kobiet. Rak piersi występuje również u mężczyzn, choć bardzo rzadko. Szacuje się, że jeden na sto przypadków nowotworów złośliwych sutka, to właśnie rak piersi u mężczyzn. Czynniki ryzyka rozwoju choroby są złożone, jednak kluczowy wpływ wdają się mieć czynniki związane ze stanem hormonalnym kobiety (czynniki reprodukcyjne, wiek pokwitania i przekwitania, stosowanie preparatów hormonalnych). Czynnikiem, który znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na raka sutka, jest obecność u danej osoby mutacji genu BRCA1 lub genu BRCA2. Szacuje się, że 4-8% raków piersi może być wynikiem dziedzicznych mutacji, pozostałe przypadki są następstwem sporadycznych mutacji w komórkach somatycznych. Częstość występowania raka piersi wzrasta z wiekiem. Wśród kobiet przed 45 rokiem życia nowotwór występuje rzadko, a większość zachorowań dotyczy kobiet po 50 roku życia (w Polsce 80% pacjentek). Decydujące znaczenie w kontekście profilaktyki i zapobiegania rozwojowi zaawansowanego nowotworu piersi ma jego diagnostyka i wczesne wykrycie.