Program profilaktyki i wcześnego wykrywania chorób układu krążenia

Miejskie Centrum Medyczne "Górna" w Łodzi zaprasza do swoich placówek (przy ul. Felińskiego 7, ul. Tatrzańskiej 109, ul. Cieszkowskiego 6, ul. Odrzańskiej 109 i ul. Rzgowskiej 170) osoby urodzone w roku 1964, 1969, 1974, 1979, 1984 do wzięciu udziału w programie profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu krążenia. Prosimy o zgłaszanie się do lekarza POZ.

Czemu służy badanie?

Dzięki badaniu dowiesz się w jakim stopniu jesteś zagrożony rozwojem choroby serca. Wiedza którą uzyskasz może, w dosłownym znaczeniu zmienić twoje życie: wpłynąć na zmianę stylu życia lub umożliwić wczesne podjęcie leczenia.

Na czym polega badanie?

Badanie jest dwuetapowe. Pierwszy etap polega na wykonaniu pomiarów wzrostu, wagi, ciśnienia krwi oraz wykonaniu badań laboratoryjnych. W drugim etapie lekarz ocenia wyniki, określa szacunkowe ryzyko rozwoju choroby serca i udziela wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

Kto może wziąć udział w badaniu?

Aby skorzystać z programu w naszej placówce musisz:

  • być zarejestrowanym Pacjentem Miejskiego Centrum Medycznego "Górna" w Łodzi
  • zaliczać się do jednego z roczników: 1964, 1969, 1974, 1979, 1984 (z wyłączeniem osób, u których rozpoznano już chorobę serca lub układu krążenia, cukrzycę lub też były leczone z tych powodów)

Kto nie może brać udziału w badaniu?

Jeśli leczysz się już z powodu choroby serca, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy lub ktoś rozpoznał u Ciebie taką chorobę nie możesz brać udziału w badaniu. Ma ono na celu wykrywanie chorób, zatem wykonywanie go u osób z już postawioną diagnozą byłoby bezcelowe.

Czy w tak prosty sposób naprawdę można określi ryzyko chorób serca?

Tak. Badanie jest organizowane w ramach ogólnopolskiego programu profilaktyki chorób układu krążenia, finansowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jego główną zaletą jest to, że uzyskujemy cenne informacje bez konieczności zastosowania skomplikowanej aparatury.

Czy trzeba będzie ponosić jakieś koszty?

Nie. Badanie jest w całości bezpłatne.

Co muszę zrobić, jeśli chcę wziąć udział w badaniu?

Zgłoś się do Gabinetu Zabiegowego. Pierwszy etap badania przeprowadzany jest bezpośrednio w chwili zgłoszenia.

To tylko kilka minut! Zdobądź wiedzę, która może zmienić twoje życie!